Буштино

Буштино

У Буштині з’явилася вулиця Василя Комендаря

Комендар_Василь_ІвановичГолова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль ухвалив рішення вшанувати пам’ять загиблих в АТО героїв, і назвати на їх честь вулиці у рідних містах і селах.

Геннадій Москаль провів нараду за участі керівників райдержадміністрацій, а також голів міст, селищ та сіл, де проживали військові, що загиблі в ході бойових дій на Донбасі. Оскільки «прокомуністичних» топонімів у цих населених пунктах уже немає, на нараді прийнято рішення перейменувати на честь загиблих вулиці з радянськими чи нейтральними назвами, присвоєними свого часу райкомами КПУ.

Згідно з розпорядженням Геннадія Москаля вулицю Терешкову в селищі Буштино хотіли перейменувати на вулицю Павла Дурунди, бійця 128-ї гірсько-піхотної бригади, який загинув у вересні 2015р. на Луганщині та похований у Буштині. Однак, вулиця з такою назвою в Буштині існує з 2015 року в кварталі, де виділялися земельні ділянки учасникам АТО. Тому, Буштинська селищна рада запропонувала перейменувати вул. Терешкової на вулицю Василя Комендаря, колишнього українського ботаніка, доктора біологічних наук, професора Ужгородського національного університету та Національного університету «Києво-Могилянська академія», Наукового керівника Міжвідомчої науково-дослідної лабораторії охорони природних екосистем, заслуженого діяча науки і техніки України, уродженця селища Буштино.

До відома. Вулиця Терешкова названа в честь першої в світі жінки-космонавта Валентини Терешкової. В березні 2014 року Валентина Терешкова в складі Держдуми Російської федерації проголосувала за анексію Криму. Тому, за розпорядженням голови ОДА, назва вул. Терешкової у всіх населених пунктах Закарпатської області перейменовані на інші назви.