Буштино

Буштино

Буштинська селищна рада попереджає про необхідність боротьби з бур’янами карантинного типу

В останні роки, в зв’язку із зниженням культури землеробства, паводками, на території селища Буштино набули поширення бур’яни, які не тільки, засмічують та знижують врожайність сільськогосподарських культур, продуктивність пасовищ, але і є шкідливими для здоров’я людини. Це карантинний бур’ян амброзія полинолиста – джерело алергічних захворювань населення (алергія, риніт, кон’юктивіт, бронхіальна астма), а також отруйна рослина-борщівник Сосновського.

Борщівник Сосновського – багаторічна отруйна рослина, при контакті з якою виникають сильні опіки шкіри. Після плодоношення рослина повністю відмирає. Розмножується головним чином насінням. Борщівник Сосновського досягає 3 метрів висоти, має великі перисті листки та порожнисте стебло, росте переважно на добре зволожених грунтах (береги річок, каналів придорожні смуги, присадибні ділянки). Особливістю  рослини є те, що зелена маса борщівника містить фурокумарин, який під впливом сонячної енергії спричиняє сильні опіки при контакті з відкритими частинами тіла людини. Борщівник є також контактним та дихальним алергеном. Зважаючи на те, що бур’ян викликає опіки шкіри, всі роботи по його знищенню необхідно проводити в захисному одязі.

otrujnyj-borshhivnyk

Амброзія полинолиста – бур’ян надзвичайно шкодочинний, за сильного засмічення витісняє інші бур’яни та відчутно знижує врожай сільгоспкультур. Рослина однорічна, розмножується насінням, сходи з’являються в квітні – травні, цвіте з другої половини липня до жовтня. Переноситься насіння амброзії полинолистої з насіннєвим матеріалом, відходами, соломою, галькою, транспортними засобами, тваринами та людиною, розноситься водою під час повені, зливи і при зрошенні.

АмброзіяЗаходи боротьби з амброзією полинолистою та борщівником Сосновського в населених пунктах рекомендуємо:

– знищувати рослини за допомогою перекопування або переорювання ґрунту з подальшим висіванням на цих ділянках газонних трав;

– викопувати рослини амброзії із коренями і знищувати їх спалюванням або захороненням у санітарних ямах;

– зрізувати основний корінь борщівника на глибині 8-12 см;

– періодично скошувати рослини до початку цвітіння.

Виходячи з вищезазначеного, Буштинська селищна рада рекомендує власникам та користувачам земельних ділянок:

– періодично викошувати рослини до початку цвітіння;

– застосовувати гербіциди суцільної дії (аргумент, домінатор, клінік, раундап Макс, напалм, отаман, торнадо, ураган форте, чистопол та ін).
Норма внесення для знищення бурۥяну 150-200 мл на 10 л води, дотримуючись санітарних норм при застосуванні пестицидів.

– керівникам організацій, установ, приватних підприємців здійснювати регулярне обстеження закріплених територій, з метою виявлення амброзії полинолистої та борщівника Сосновського, а також проводити заходи для їх знищення.

Також повідомляємо, що відповідно до статті 35 Закону України «Про охорону земель», власники і землекористувачі, в т. ч. орендарі ділянок, при здійсненні господарської діяльності, зобов’язані уживати заходів запобігання негативному і еколого-небезпечному впливу на земельні ділянки, забезпечувати захист земель від забруднення, засмічення бур’янами та ін.

Статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адмінвідповідальність за невжиття заходів боротьби з бур’янами – накладання штрафів від 340 до 1360 грн. на громадян та 850-1700 грн. – на посадових осіб