Буштино

Буштино

Буштинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Про школу

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів в смт. Буштино була заснована в перші дні після визволення Тячівщини радянською армією, як початкова, а в 1944 р.,на її базі організували неповну середню семирічну школу. В 1947-1948 навчальному році семирічну було реорганізовано в середню, перший випуск якої відбувся в 1947-1948роках. В травні 1998р школа відмічала 50 річчя, на свято з’їхались 18 випускників 1948року. До 1984р школа працювала в 12 пристосованих приміщеннях, розкиданих по всьому селищу, а в 1984р. було побудовано нове приміщення школи на 1200 учнівських місць з обладнаними кабінетами фізики, хімії, біології, трудового навчання.

школа І-ІІІ

У 2015-2016 навчальному році у школі навчається 645 учнів у 28 класах.

З них у 1-4 класах – 273 учнів, 5-11 класах – 372 учні.

Кількість працівників, які працюють у закладі – 99 осіб. З них педагогічних працівників 71 особи, бібліотекарів – 1, медсестра – 1, обслуговуючого персоналу – 28, працівників їдальні – 3

Серед педагогічних працівників :

відмінників освіти України – 13, учителів-методистів – 8, старших учителів – 29, учителів вищої категорії – 36, учителів І категорії – 11, учителів ІІ категорії – 3, учителів-спеціалістів – 2.

Профільне навчання:

– фізико – математичний профіль;

– хіміко – біологічний профіль;

Матеріальна база

– навчальних аудиторій – 47;

– предметних кабінетів – 16;

– спортзалів -1, спортивних майданчиків -2, футбольне поле-1;

– бібліотека та читальний зал;

– їдальня-160 посадкових місць;

– комбіновані майстерні – 2 (по дереву та по металу, обслуговуючої праці та кулінарії );

– комп’ютерний клас з підключенням до Інтернету, 2 принтери (лазерний та струменевий фотопринтер);

– медіапроектор в комплекті з ноутбуком;

– комплект звукопідсилювальної апаратури.

Наші пріоритети:

– основи інформатики (вивчається з 2 класу);

– художня культура (9-11кл.);

– історія, правознавство (9-11 кл.)

Історія школи

У жовтні 1918 року розпадається Австро – Угорська імперія і Закарпаття входить до Чехо-Словаччини. Вперше всі національні меншини отримали можливість навчатись рідною мовою. В 1932 році була збудована державна народна школа. Вчителі школи, крім навчання дітей проводили культурно – просвітницьку роботу серед населенняfotoshkola

З перших днів звільнення Тячівщини Радянською Армією вчителі Медвідь та Скіра самі організували школу в селі і створили умови для навчання дітей.

В 1944 році на базі початкової школи в селі було організовано неповну середню семирічну школу. А в 1947-1948 навчальному році реорганізовано семирічну в середню школу, перший випуск якої було здійснено в 1947-1948 навчальному році.pedkol

Вчителі, що навчали дітей в перші повоєнні роки, самі вчились і заочно здобували освіту в середніх та вищих спеціальних навчальних закладах.

Багато років віддали навчанню та вихованню дітей вчителі-ветерани: Повч М.П., Деяк М.В., Рішко О.І., Копинець І.В., Копинець О.М., Добровольська Н.Г., Усанова Е.И., Думинець С.С.Томишин М.Д.,Рошко М.Ю., Добруник І.М., Добруник М.А., Марчак І.Ю.,Катрін А.К., Орос Ю.І., Орос В.Ю., Богдан Л.Д., Саражинська М.Ю., Рущак О.І., Беркута О.Я. Андришин Г.В., Мочар Ю.В., Романець Т.В., Урста О.І.fotovch

За роки Радянської влади виросло багато молодих педагогів – вихідців з рідного села, і колишні випускники Буштинської СШ, які запозичили досвід своїх старших вчителів і вміло використовують досягнення педагогічної науки і практики. Це зокрема: директор Коршинський М.Ю., Копинець Д.М., який пропрацював 32 роки завучем в рідній школі, це Соломонко Ю.В., Новосильчук М.С., Орос Ю.В., Соломонко Г.Ю., Катрин А.К., Келемен В.М., Шімон Н.В., Микулець І.Ю., Медвідь Ю.Ю., Рущак П.М., Соловйова М.В., Полгар Н.Д., Косюк О.І., Лукач Л.В., Гісем Т.В.

В 60-80-ті роки школа мала хорошу матеріально-технічну базу, добре обладнані навчальні кабінети. В школі навчалося 1200 учнів і працювало 100 вчителів з відповідною педагогічною освітою. Вона відносилася до кращих шкіл області.

Якщо до 1984 року школа працювала в 12 пристосованих корпусах, розкиданих по всьому селищі, то в 1984 році було побудовано типову школу на 1200 учнівських місць з обладнаними кабінетами з фізики, хімії, біології, трудового навчання.

Директори середньої школи (1945-2012): Скіра; Беркута Є.Д.; Колеснік С.Т.; Коршинський М.Ю.; Демко Ю.І.; Фозекош О.П.; Ковач І.П.; Богачик В.Д.; Серюга В.М.

Адміністрація школи:fotoadm

Директор школи – Серюга Василь Михайлович.

Заступник директора з навчально – виховної роботи – Іванцюк Світлана Іванівна.

Заступник директора з навчально – виховної роботи – Томишинець Віта Вацлавівна.

Заступник директора з навчально – виховної роботи – Пацкан Мирослава Петрівна.

Педагог – організатор – Молнар Мирослава Михайлівна.

Педагог – організатор – Цупра Ганна Василівна.

Психолог школи – Меланчук Ромена Василівна.

Контакти

смт. Буштино, вул.Шкільна, 5 Тячівський р-н Закарпатська обл. 90556 Україна

bushtyno-sch@tyachiv.net.ua

03134-60601, 60607