Буштино

Буштино

Дитяча школа мистецтв

Шлях до вершин майстерності в мистецтві починається з двох речей: із закладеної природою обдарованості Дитини – та з любові і педагогічної вправності і тактовності Вчителя, який відкриває перед нею двері у безмежний Всесвіт творчості.

Створення державної музичної школи стало видатною подією в культурному житті селища Буштино. Для дітей відкрилися двері у прекрасний дивосвіт музики, бажаючі навчитися грі на різних музичних інструментах отримали можливість здобути початкову музичну освіту.

Історія школи розпочалась в 1958 році, коли в дерев’яну будівлю по вулиці Богдана Хмельницького прийшли перші учні по класу фортепіано та скрипки. Заклад був заснований як філія Тячівської дитячої музичної школи. Викладачів було троє: подружжя Сімочко – викладали сольфеджіо, музичну літературу та хор; Микита М. В. – фортепіано; Поп К. – скрипка. Не вистачало музичних інструментів, обладнання. Про технічні засоби навчання годі було й думати. Але було велике бажання вчитись і вчити.

Першими учнями були: Корсун Тамара, Корсун Леонід, Погань Ільда, Орсаг Наталія, Романець Лесь, Романець Леонід, Підлужна Наталія, Урста Тетяна, Чернищан Катерина, Лешовська Едіта, Толканюк Юрій, Козак Адріанна , яка вступила у 1968 році до Ужгородського музичного училища після закінчення якого повернулась до рідної школи викладачем фортепіано.

Спочатку заняття проводились в приміщенні, так званого «Касіно», потім в початковій школі, далі «Тополівка», другий та третій поверхи над рестораном «Лісова пісня», і, нарешті, 1984 року під музичну школу надано два приміщення по вулиці Леніна (нині Головна), а рішенням виконкому Буштинської селищної ради № 135 від 17 грудня 1985 року їх передано на баланс Тячівського відділу культури. В порядку шефської допомоги директор заводу «Електроавтоматика» М. М. Азарій та директор Буштинського лісокомбінату І. І. Лукач відремонтували ці будівлі. У 2004 році будівлі на свій баланс бере селищна рада Буштина, а 19 жовтня 2005 року – передано в оперативне управління райвідділу культури.

З 1990 року школа стає самостійним навчальним закладом Буштинська дитяча музична школа, першим директором призначено Пшеничну А. В. (до червня 1998 року).

З вересня 1998 року школу очолює Вейгеш Олена Павлівна.

У 2003 році музична школа набула статусу школи мистецтв. Це не було звичайним перейменуванням: додалися нові класи зі своїми спеціалізаціями, розширилися можливості учнів набувати знання й навички в інших видах мистецтва та майже вдвічі збільшилась кількість учнів (з 75 до 145), ніж за її попереднього статусу. Розширення кола пропонованих закладом спеціалізацій викликало інтерес як з боку батьків, так і дітей, оскільки тепер тут можна навчатись не тільки музичному, а й хореографічному, образотворчому мистецтвам. В ці роки значно поліпшилась матеріальна база: школа поповнилася музичними інструментами та технічними засобами, зроблено капітальний ремонт, проведено водопровід, санвузол та газифікацію школи. Основна мета діяльності школи – формування творчої особистості, розвиток художніх навичок та прищеплення учням традицій української культури, розширення художнього сприйняття різних видів мистецтва, організація людських почуттів, духовного росту людини.

З 2007 року школа працює за новими типовими навчальними планами, що передбачають 8-річний та 6-ти річний термін навчання для всіх напрямків, за винятком відділу образотворчого мистецтва, де термін навчання 4-6 років. По закінченню школи учні отримують свідоцтво державного зразка про базову естетичну освіту відповідного профілю, що дає змогу продовжити навчання в спеціалізованих вищих навчальних закладах різних видів акредитації. За період існування установи з її стін вийшло близько 300 випускників багато з яких пов’язали свою подальшу долю з мистецтвом.

В 2014 році було відкрито філію у селі Теребля.

На сьогодні в школі навчається 215 дітей, працюють три відділення: музичне, хореографічне та образотворче. 17 досвідчених викладачів на чолі з директором Оленою Павлівною Вейгеш віддають свої знання, досвід, талант, а разом з цим частинку душі і серця своїм учням. Навчальний процес забезпечують наступні педагогічні працівники:

Фортепіано – Ковальчук Ніна Миколаївна, Реплюк Оксана Петрівна, Фийшуш Адріанна Норбертівна, Маркусь Адріана Михайлівна, Куцин Вікторія Іванівна.

Скрипка – Кухар Галина Михайлвна, Петрович Іван Іванович,

Баян, акордеон – Демко Наталія Іванівна.

Флейта, саксофон – Токар Іван Оттович

Сольний спів, хор – Карабінчак Галина Федорівна, Рак Сніжана Михайлівна

Сольфеджіо – Штремпель Тамара Анатоліївна

Музична література – Керестей Елеонора Василівна

Образотворче мистецтво – Вийгеш Юрій Васильович, Андришин Наталія Богданівна

Хореографія – Велеган Рената Василівна

Попри те, що основною формою роботи у школі, традиційно, є індивідуальний урок, учні та вчителі почуваються тут як одна сім’я. Таке духовне єднання забезпечують колективні форми музикування та багато цікавих виховних заходів, які, звичайно ж, передбачають публічні виступи вихованців та викладачів, виставки творчих робіт, участь у різноманітних конкурсах.

У школі створені і працюють такі творчі колективи:

 • Ансамбль скрипалів – керівник Кухар Г.М.
 • Вокальний ансамбль учнів молодших та старших класів «Коллаж» – керівник Карабінчак Г.Ф.
 • Хор учнів молодших та старших класів – керівник Рак С.М.
 • Фольклорний ансамбль «Розмарінка» – керівник Кухар Г. М.
 • Хореографічні колективи – керівник Велеган Р. В.
 • Тріо акордеоністів – керівник Демко Н.І.
 • Фортепіанні ансамблі – керівники Ковальчук Н. М. та Реплюк О. П.

Творчі колективи школи завжди виступають із змістовними концертами перед громадою і учнівською молоддю селища Буштино та району. Успішно захищають учні честь школи, міста і району в конкурсах і фестивальних програмах.

Майже весь педагогічний склад школи є учасниками народного вокального ансамблю «Тисяночка» керівник О.П. Вейгеш, який є окрасою районних та обласних концертів, оглядів, фестивалів. Підтвердження цьому грамоти, подяки, дипломи: від Тячівської РДА, Тячівської міської ради, Тячівського відділу культури, Закарпатської ОДА, Культурного товариства угорців «Золота осінь», Посольства Румунії в Україні, Міністерства Культури і Культів Румунії і Союзу Українців Румунії тощо.

Цих результатів школа досягнула завдяки творчій і наполегливій праці педагогічного колективу.

Своєю самовідданою працею за ці роки, професійним колективом школи зроблено великий внесок у справу виховання молоді, збереження та відродження традицій української національної культури.

Школа має дуже багато відзнак різного рівня за значний вклад у справу естетичного виховання підростаючого покоління та активну пропаганду музичного й образотворчого мистецтва. Однак головна оцінка нашої роботи – це вдячні очі наших учнів, їх батьків, любителів музичного та образотворчого мистецтва. У які б складні часи ми не жили, мистецтво не втрачає свого значення. Його ясний і чистий голос досягає сердець теплом високого натхнення, ллється світлом добрих почуттів. А якщо це так, проза життя з її проблемами нам не загрожує. Будуть будні, але завжди будуть і свята, свята душі, свята справжнього високого мистецтва. Це вічна і незмінна відданість, бо людина народжується для творення і щастя.

Основним завданням нашого закладу є:

 • виховання громадянина України;
 • вільний розвиток особистості, виховання поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу, а також інших націй і народів;
 • виховання в учнів поваги до Конституції України, патріотизму, любові до України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності;
 • естетичне виховання дітей та юнацтва – пріоритетний напрямок розвитку культури України;
 • навчання дітей, підлітків, а при потребі й повнолітніх громадян різних видів мистецтва;
 • створення умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку;
 • задоволення потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;
 • пошук та залучення до навчання здібних, обдарованих, талановитих дітей та молоді, розвиток і підтримка їх здібностей, талантів і обдарувань;
 • задоволення духовних та естетичних потреб громадян.