В Буштині працює амбулаторія, яка заснована в 1973 році. З 2007 року роботу з надання первинної меддопомоги в смт. Буштино повністю реорганізовано на засадах загальної практики-сімейної медицини.
Потужність амбулаторії 105 відвідувань в зміну
Амбулаторія працює згідно графіку з 8.00 до17.00,
Будівля закладу пристосована, але відремонтована, з централізованою подачею тепла і води.
Амбулаторія телефонізована, має холодильники, сантранспорт. Структура та потужність закладу в цілому відповідає директивам і потребам. В закладі діють клінічна лабораторія, кабінет фізіотерапії, денний стаціонар на 10 ліжок. В наявності ЕКГ-апарат, стерилізаційне обладнання, відповідно укомплектовані клінічна лабораторія та фізіотерапевтичний кабінет, комп’ютер, пральну машину.
За рік проводиться біля 2 тисяч ЕКГ, 45 тисяч аналізів та 1200 фізіотерапевтичних процедур.
Персонал амбулаторії надає першу, долікарську і кваліфіковану медичну допомогу населенню згідно положення про АЗПСМ. Лікарський прийом проводиться по 5-х спеціальностях — ЗПСМ (5 дільниць), акушер-гінеколог, невропатолог, стоматолог, лаборант, стоматолог-ортопед. Зубопротезна лабораторія практично обслуговує більшість населення Тереблянської долини. Колектив працює на основі типового штатного розпису. Медичним персоналом амбулаторія укомплектована повністю згідно штатного розпису. В закладі на даний час працює 10 лікарів, 17 молодших медичних спеціалістів.
Із загальної кількості лікарів, що підлягають атестації, 6 мають вищу кваліфікаційну категорію, 1 — першу та 2 — другу. Із загальної кількості молодших медичних спеціалістів 10 має вищу категорію, 2 — першу та 4— другу.
В АЗПСМ орендує приміщення пункт екстреної мед допомоги, який функціонує цілодобово.
Значне місце в роботі лікарів та середнього медичного персоналу складає санітарно-профілактична робота, яка полягає у своєчасному виявленні, ізоляції та лікуванні інфекційних хворих, нагляд за контактуючими, введенням їм при необхідності захисних препаратів, проведення щеплень та санітарно-просвітницька робота. Важливою ланкою в профілактичній роботі закладу є проведення щеплень населення. Проведення профщеплень здійснюється згідно річних і місячних планів.
Захворюваність на туберкульоз залишається невисокою, як і рівень запущеності. Рівень охоплення флюорообстеженням дорослого населення досить високий. Щороку проводиться туберкулінодіагностика серед дитячого населення — охоплення складає понад 98,0%. Зараз розвивається обстеження харкотиння на ВК. Впроваджено ДОТС-стратегію контролю над туберкульозом, яка гарантує найкращий спосіб застосування протитуберкульозних препаратів, що існують — короткострокове лікування під безпосереднім наглядом медичного працівника.
Онкозахворюваність на дільниці на рівні середньорайонних показників. Онконастороженість персоналу залишається на рівні минулих років та середньорайонних показників, але все ж таки є нижчою за середньореспубліканські показники. Населення оглядається індивідуально, що ускладнює роботу у зв’язку з відсутністю організованих колективів. Успіхи досягнуті в основному завдяки індивідуальному підходу, максимальному використанню наявних можливостей, чіткому плануванню оздоровчих заходів, допомозі колег з інших служб і ЛПЗ.
Первинна інвалідизація дорослих трохи зросла в останні роки. Виходу на інвалідність сприяє погане працевлаштування, важке соціальне становище населення.
Медичним персоналом проводиться активна санітарно-освітня робота на дільниці, основною метою якої являється повне охоплення населення дільниці профілактичними оглядами, вказати на роль щеплення, профілактики інфекційної захворюваності, проводиться пропаганда здорового способу життя.
В селищі мешкає в основному корінне населення. Структура населення дільниці вікова, статева, професійна, соціальна характерна для сільської місцевості краю.
Структура населення Буштина по віку на початок 2016 року наступна: всього — 8659; дітей до 14 років — 1545 (з них до року 58, від 1 до 2 років 119); підлітків — 315; дорослих — 6752 (в тому числі пенсіонерів 2120).
Демографічні показники по дільниці (розрахунок на 1000 нас.)
Народжуваність
Смертність
Природній приріст
Демографічні показники на дільниці за останні роки позитивні. Відмічається середня народжуваність, стабілізація смертності і відповідно природного приросту населення, що опосередковано вказує і на рівень медичної допомоги. Дитяча смертність носить поодинокий характер. За звітні роки не допущено “керованої” малюкової смертності та материнської смертності. Структура та рівень смертності дорослих наближена до обласної (патологія серцево-судинної системи – 70-75%, травми і пухлини по – 6-10%, старість – 3-6%, патологія органів дихання – 2-5) і відповідає характеру захворюваності. Смертність за межами дільниці досить висока — до 7-10% в окремі роки.