Буштино

Буштино

В Буштині пропонується встановити асфальтнозмішувальну установку

Приватне підприємство «СТІК» звернулося до виконавчого комітету селищної ради Буштина та просить розглянути і підтримати соціально-економічну пропозицію, яка полягає в співпраці бізнесу та жителів селища.

З метою модернізації та оптимізації процесу виробництва та з метою раціоналізації будівельно-ремонтних робіт в ПП «СТІК» виникла необхідність модернізації технологічної схеми виготовлення асфальтних сумішей. У зв’язку з цим пропонується в смь Буштино встановити асфальтозмішувальну установку ДС-158 (формуляр ДС – 158 00.00.000 ФО), яка відповідає вимогам ТУ 22-1.058-421-88 та модернізована, згідно з вимогами часу.

Технологічна схема, що забезпечує якість ремонтних доріг, передбачає необхідність транспортування готової асфальтної суміші від місця її змішування безпосередньо до об’єкту її прокладання, але не більше як на 70 км. Збільшення такої відстані впливає на якість робіт та на якість самого автодорожнього покриття, знижує термін служби асфальтних доріг.

На території Тячівського району (в смт. Тересва) розташована подібна асфальтнозмішувальна установка, проте вона внаслідок свого капітального зносу, практично не здатна безперебійно забезпечувати підприємства, які виконують ремонти доріг в межах району асфальтнобетонною сумішшю.

Аналогічна асфальтнозмішувальна установка, що знаходиться в м. Мукачеві, знаходиться далеко від Тячівського району. Більше того, вона покликана забезпечувати асфальтними сумішами м. Мукачево та прилеглі населені пункти де і виконуються ремонтні роботи.

Крім того, транспортування асфальтних сумішей з міста Мукачево значно впливає на вартість асфальтних робіт, а в умовах обмежених бюджетів сільських, селищних та міських рад району, в результаті прямо впливає на зменшення обсягів робіт. Внаслідок такої ситуації страждає інфраструктура громади.

Вказану ситуацію можна покращити шляхом розміщення в межах селища Буштино асфальтнозмішувальної установки.

Така установка займає мало місця, а саме: довжина 29,7 м,  ширина 28 м, висота 19,5 м та працює на газі та електроенергії.

Технологічна схема виготовлення асфальтної суміші передбачає механічне змішування щебеню відповідної фракції, відсіву та бітуму, який за допомогою газу нагрівається до відповідної температури.

Процес нагрівання бітуму можливий декількома шляхами: мазутом, електроенергією та газом.

Шкідливим є процес нагрівання бітуму за допомогою мазуту.

Але в нашому випадку таке нагрівання бітуму відбуватиметься за допомогою газу та електроенергії, що є в рази безпечнішим для навколишнього середовища та значно економить витрати на процес нагрівання.

Згідно технологічної схеми максимальне нагрівання бітуму для змішування при вологості повітря 5% складає лише 140 градусів Цельсія. Нагрівання бітуму відбувається виключно у закритій ємності. Для порівняння, нагрівання асфальту на будь-якій автодорозі, якою Ви користуєтесь щодня при температурі повітря 25-35 градусів, може досягати 60-70 градусів за Цельсієм.

Підчас роботи вищезазначеної установки викиди в атмосферу та навколишнє середовище вимірюватимуться та є рівними фактичним викидами від згорання газу.

Планується встановлення асфальтнозмішувальної установки на краю та в межах селища Буштино в спеціально спроектованій для такого роду виробництва промисловій зоні, а саме по вул. Заводська, буд. 1, біля та по сусідству з заводом гальваніки.

Так, рівень концентрації шкідливих речовин на межі санітарно-захисної зони (300 м від установки) складає наступні показники:

Пил не більше 0,5

Двоокис сірки (діоксин сірки) (SO2) не більше 0,5

Двоокис азоту (NO2)не більше 0,085

Окись вуглеводу (CO) не більше 5

Внаслідок модернізації, на вищевказаній асфальтнозмішувальній установці також вмонтовані три ступені очистки, загальна ефективність яких складає 99,2% очищення. Такими показниками може похизуватися не кожна установка європейського виробника, враховуючи те що наша установка вироблена в Україні, аналогічна установка розміщена та працює в місті Одеса.

В наслідок вдалого планування промислової зони в селищі Буштино відстань від асфальтнозмішувальної установки до житлової зони складатиме більше 300 метрів.

Таке вдале розміщення повністю нівелює незначні викиди від роботи такої установки та жодним чином не шкодить життєдіяльності жителів селища Буштино.

Економічна вигода від розміщення вищевказаної установки на даній промисловій території призведе до додаткового отримання в бюджет селища близько одного мільйона гривень, 10% від вартості будівництва, а також,  соціальна користь виражається в додаткових робочих місцях близько 15 робочих місць.

Крім  цього, власник підприємства бере на себе соціальне зобов’язання перед селищем Буштино, що полягає в першочерговості виконання будь-яких ремонтних робіт належних селищу автодоріг та соціальних площадок, а також виконання за власний рахунок підприємства від 100 до 200 метрів доріг за вибором Буштинської селищної ради протягом кожного календарного року, в якому здійснювалась діяльність вищезгаданої асфальтної установки.

Довідка.

Приватне підприємство «СТІК» створене 2000 року. Основним видом діяльності підприємства є будівництво та ремонт автодоріг. На підприємстві працює 28 працівників.

За час своєї роботи силами підприємства було зроблено ряд робіт на території Закарпатської області. Зокрема, нещодавно на території Тячівського та Рахівського району були виконані роботи по ремонту та будівництву доріг.

Окремо, слід звернути увагу на якість виконання нами ремонтних доріг. Висока якість – це не тільки слова, а і діло. Так, перевірити якість робіт можна до прикладу в м. Тячів по вулиці Богдана Хмельницького, де більше як три роки виконане нами асфальтне покриття служить жителям та гостям м. Тячів, в смт. Тересва вул. І. Франка, в с. Терново вул. Центральна, в смт. Буштино вул. Богадан Хмельницького, в м. Рахів вул. Борканюка, в с. Руське Поле вул. Травнева, в с. Вільхівці вул. Лесі Українки, в с. Добрянське вул. Садова, в с. Вільхівці вул. Пушкіна, вул. Шевченка. Запорукою належної якості дорожнього покриття є чітке дотримання технологічної схеми виконання робіт, де не останнє місце в цьому займає належно змішана асфальтна суміш.