Буштино

Буштино

Як закарпатці вирішили скласти конкуренцію Roshen та зробили «солодкий» бізнес в Угорщині

Чорнослив у шоколаді із закарпатського Буштина вже знають добре в Україні та за її межами. Але не всі в курсі, що наші тячівські підприємці відкрили першу фабрику в Угорщині, в селі Берегшурань, поблизу кордону.

p_141816_1_slidertop2

Їх тут жартома називають конкурентами порошенківського “Рошену”, який теж робить бізнес в цій сусідній країні.

Фабрика має назву Fruitbonbon Ltd., і спеціалізується на виготовленні в основному різних сухофруктів у шоколаді (чорнослив, курага, персик, інжир, фінік). А ідея відкрити філію в Угорщині з’явилася через те, що угорці дуже полюбляють українські цукерки. Практично вся продукція виготовляється вручну на Закарпатті, у Берегшурані діє наразі лише пакувальний цех.

p_141816_3_slidertop2

Цукерки виготовляють за спеціальним рецептом – шоколад замовляють на Дніпропетровщині, а чорнослив імпортують з країн Ближнього Сходу, хоча у майбутньому мріють, аби вся продукція була вітчизняною. До речі, виробнича лінія – також українського виробництва.

Спільне підприємство було засноване у 2013 році під назвою Gold Desserts Kft. Вже через рік, 4 квітня 2014 року у селі Берегшурань було закладено капсулу під будівництво великої шоколадної фабрики вартістю 500 млн форинтів. Було заплановано запуск 3-ох виробничих ліній. На початку на фірмі працювало 30 працівників, згодом їх кількість мають збільшити вже до 100-150 чоловік.

p_141816_2_slidertop2

Керують компанією – директор Аттіла Варга та закарпатський підприємець Іван Галамбіца. Мета у підприємців серйозна – планують, аби про унікальні буштинські цукерки дізнався весь світ. Власне вже замовлення отримують через інтернет і надсилають свої солодощі у будь-які куточки Європи та навіть Америки.

p_141816_4_slidertop2

Хто знає, можливо, через кілька років вони і справді складують конкуренцію «Рошену», який наразі володіє потужностями Bonbonetti Choco Kft. однією з найбільших фабрик з виробництва шоколаду в Угорщині.

Іван Романчук, для Mukachevo.net