Буштино

Буштино

Проблема вивозу сміття з селища Буштино!!!

Проблема вивозу сміття з селища Буштино.

12.09.2019 року в Буштинську селищну раду з листом звернувся директор ТОВ «Чисте місто Тячів» Буковський О. щодо проблеми з вивозом твердих побутових відходів (ТПВ) з селища Буштино, в зв’язку з обмеженням вивозу сміття на сміттєзвалища смт. Солотвино та м. Тячів, які будуть обслуговувати тільки свої населені пункти. Такі листи були розіслані головам населених пунктів, які обслуговує ТОВ «Чисте місто Тячів», з метою, щоб кожен населений пункт знайшов на своїй території місце для видалення ТПВ.

Копія листа. С

 

16.09.2019 року в приміщенні Буштинської селищної ради відбулося засідання з вирішення цього питання, на яке були запрошені голови постійних депутатських комісій та представники ТОВ «Чисте місто Тячів» Ференчук А. та Буковський О., де було вирішено скликати позачергову сесію Буштинської селищної ради по вирішенню даного питання.

 

Копія протоколу засідання.С1 001 С2 001

20.09.2019 року відбулася 35 (позачергова) сесія VII скликання Буштинської селищної ради, де обговорювалося дане питання.

Копія протоколу сесії.

Україна

БУШТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ТЯЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ПРОТОКОЛ  № 35

Тридцять п’ята( позачергова )сесія  VІІ скликання

  від  20 вересня  2019 року

Всього обрано депутатів:    26 чоловік

Присутні на сесії:          17 чоловік

Депутат  в/о № 6  Шваля  М.О.  –  помер

Головуючий на сесії : І.Ю.Паш – селищний голова

Секретар  сесії:      М.А. Антонюк – секретар селищної ради

ГОЛОВУЮЧИЙ оголосив про початок роботи  35 (позачергова) сесії  VІІ-скликання.

Звучить державний гімн України.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ :

  1. Проблема вивозу твердих побутових відходів з населеного пункту селища Буштино.

Інформує: селищний голова  Паш І.Ю.

  1. Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в тимчасове користування КП «Буштиносервіс» для розміщення та експлуатації основних,підсобних,допоміжних будівель та споруд по вул.Заводська в смт.Буштино, пл.0.30га.

Інформує: селищний голова  Паш І.Ю.

  1. Листи Держгеокадастру.

Регламент   роботи :

Розпочинаємо роботу тридцять п’ятої (позачергової) сесії VІІ – скликання, яку пропоную повести на протязі 1 години. У кого які будуть пропозиції, зауваження щодо регламенту сьогоднішньої сесії? Немає? Приймається. Тоді розпочинаємо роботу нашої  сесії.

Пропоную обрати лічильну комісію в складі трьох чоловік – Бедей Р.І., Яцків В.І., Штаєр Т.І.

Сьогодні на сесії присутні: Богачик Р.С. – заступник селищного голови; Буковський О.М. – директор ТОВ «Чисте місто Тячів», Куцина І.М. – депутат обласної ради; Форкош С.В. – головний бухгалтер селищної ради; Паш М.Ю.- державний реєстратор; Букрич О.О. – мешканець селища, підприємець; Довгій П.В. – директор КП «БУШТИНОСЕРВІС»; Пацкан В.М. – мешканець села
Вонігово; Котляр М.М. – член виконкому, підприємець;  Щубер Ф.Д. – редактор газети «Народний контроль Закарпаття».

ГОЛОВУЮЧИЙ: нами було отримано листа ТОВ «Чисте місто Тячів», що з 01 жовтня 2019 року вони припиняють вивозити сміття з нашого селища. Такі листи надіслано не лише нашій селищній раді, а також сільським радам Бедевля, Грушево, Н.Апша, Вонігово, Теребля. Тячівське та Солотвинське  сміттєзвалища прийматимуть сміття лише зі своїх сіл. Після цього листа, я ініціював зібрати голів депутатських комісій і провести з ними нараду по цьому питанню. Нарада відбулася 16 вересня 2019 року, на якій були присутні представники ТОВ «Чисте місто Тячів» Буковський О.М. та Ференчук А. А., з п’яти голів депутатських комісій були присутні тільки Яцюк С.П., Цьока  В.Ф. секретар селищної ради і я. (Протокол засідання голова зачитав присутнім). Тому після засідання було запропоновано провести позачергову сесію, щоб спільно з депутатським корпусом вирішити куди нам вивозити сміття з нашого селища. Вже у соціальній мережі «Фейсбук» пише Довгій Павло Васильович, що я особисто дав дозвіл відвести сміттєзвалище під районний полігон. Це все брехня, в протоколі такого не записано і ніхто про таке не говорив.

Буковський О.М., директор ТОВ «Чисте місто Тячів»: ситуація із вивозом сміття складна. З 01 жовтня 2019р.у Солотвині сміттєзвалище закривається, а у м. Тячів – буде працювати лише для Тячівської ОТГ. На літо 2020 року в м. Тячів повинен бути збудований сміттєпереробний завод, виділено 4 га землі під полігон. А до літа треба виходити з цього положення. Нам  пропонують один з варіантів – вивозити сміття в Івано-Франківську область. Це вплине на вартість вивозу, а коли буде зимовий  період, то ще більше ускладнить вивіз сміття. Фірма  «АВЕ», яка вивозила сміття з Виноградівського та Хустського районів, вже вивозять лише з міст Виноградів та Хуст.

Бедей Р.І., депутат: завод який заплановано збудувати в місті Тячів, чи буде задовольняти потреби району?

Відповідь Буковського О.М.: потреби заводу розраховані на більшу кількість сміття чим з нашого району.

Буковський О.М.: зараз вихід бачимо один – укласти договір з Вашою селищною радою і вивозити сміття лише з Вашого селища на ваше сміттєзвалище. Там сміття сортувати (скло,пластмаса, папір), а інше рекультивувати. Податки, екологічний збір – все поступатиме в бюджет селищної ради. На сьогодні з нами укладено 500 договорів на вивіз сміття у вашому селищі, а також купують мішки. Ми будемо 2 рази в тиждень вивозити сміття.

Лукач В.А., депутат: а Вам вигідно вивозити сміття 2 рази на тиждень лише з нашого селища?

Відповідь Буковського О.М.: на сміттєзвалищі буде сторож, ніхто посторонній завозити сміття іншими машинами і з інших  сіл не буде.

Штаєр Т.І., депутат: вже про таке говорилося і раніше, але ми на сміттєзвалищі спіймали були машину з смт. Вишково.

Мадай Ю.В., депутат: ми зробили з території 5 га полігон для сміття. В минулому році на сесії селищної ради було прийнято рішення про сортувальну площадку, на якій буде працювати КП «БУШТИНОСЕРВІС».

Рацин Р.П., депутат: а чому договір укладати з селищною радою,  може укласти з КП»БУШТИНОСЕРВІС».

Паш І.Ю., селищний голова: зачитує із сесії 2018 року витяги про виділення 0,30 га землі для КП під сортувальну площадку, але без передачі її в оренду або суборенду. Вже рік на цю площадку вивозиться сміття, але коли людина привезла сміття сама, то квитанцій їй ніхто не видає. А де прейскурант на вивіз сміття, де квитанції? Ви, Павло Васильович, вивозили сміття з нашого селища в зелених мішках. На сортувальній площадці повинні були сміття сортувати, а  пересортоване вивозити в смт. Солотвино. Скільки протягом 2018-2019 р.р. було вивезено пересортованого сміття в смт. Солотвино? І що ви робите із склом, пластмасою, бумагою?

Довгій П.В., директор КП»БУШТИНОСЕРВІС»: вивезено 3 машини. Скло, пластмасу забирають ті, хто сортує сміття, це їхній заробіток. Коли люди самі привозять сміття, я їх направляю в бухгалтерію КП, там проводять оплату по квитанції і везуть сміття на сміттєзвалище.

Селищний голова: на наступну сесію пред’явіть сесії підтверджуючі документи про вивезення сміття в Солотвино. Щодо квитанцій, то для чого людям робити такий круг, коли все має бути на сміттєзвалищі, тобто виписуватися квитанції.

Мадай Ю.В., депутат: а де по селищу бачки для пластмаси, крім тих, які виставлені в центрі селища?

Довгій П.В.: є в кінці селища (вул. Широкий Путь).

Мадай Ю.В., депутат: ми мали два рази заслуховувати директора КП «БУШТИНОСЕРВІС» Довгій П.В. про його роботу і він повинен був надати в бухгалтерію селищної ради всі документи. Але цього не було.

Паш І.Ю., селищний голова: тут я маю документацію, де чітко видно, що в 2017 році КП було виділено 269 тис. грн., у 2018р. 18 тис. грн. для поповнення Статутного капіталу. До сьогоднішнього дня документів, накладних та квитанцій в бухгалтерію селищної ради Вами, Павло Васильович, не надано. На ці гроші повинні були бути  закуплені сміттєві баки, лічильники на воду, ресівери і т.д. На засідання виконкому Павло Васильович також не з’явився і не прозвітувався (хоча його було повідомлено).

Довгій П.В.: копії всіх документів надано Руслані Степанівні.

Богачик Р.С.,заступник селищного голови:то є звіт,але самих накладних немає.

Форкош С.В.: бухгалтер селищної ради: мені для звіту потрібно оригінали всіх квитанцій та накладних.

Мадай Ю.В., депутат: мною було надано депутатський запит про роботу КП і куди витрачені кошти і я отримав відповідь – звіт.

Рацин Р.П., депутат: а ми для чого сюди зібралися, щоб виясняти про квитанції та накладні? Треба вирішувати питання із сміттєзвалищем.

Селищний голова:на сміттєзвалищі повинен бути один господар, який має можливості для вивозу, та можливості утримання в порядку сміттєзвалища.

Мадай Ю.В., депутат: у жовтні місяці ц.р. відбудеться чергова сесія, і нехай Павло Васильович прозвітується про пророблену роботу, як директора КП «БУШТИНОСЕРВІС» і надасть всі квитанції та накладні, на що було витрачено кошти.

Селищний голова:в 2017 році було створено КП»БУШТИНОСЕРВІС» щоб працювало для населення. З 2016 року ФОП Довгій В.В., «Будівельник +» та КП «БУШТИНОСЕРВІС» виконало чимало робіт і на чималу суму. Ви самі розумієте, що це практично все виконував Довгій Павло Васильович. Але в травні 2019 року, плановою ревізією КРУ було виявлено, що ФОП Довгій В.В. (батько Павла Васильовича), який виконував роботи включив у акт виконаних робіт зайві витрати та обсяги робіт – по роботах на селищній раді на суму 22812 гривень, а по роботах по прокладанню водопостачання біля п’ятиповерхівок – на суму 171186 гривень. Після цього я сказав, що сім’я Довгій більше ніяких робіт виконувати не буде. Тоді почалися скарги в різні інстанції на мою роботу і Довгій П.В. незрозуміло чи працює директором КП, чи не працює.

Мадай Ю.В., депутат: нас зараз не цікавить КП, а ні його фірми. Чи ти, Павло Васильович, залишаєшся працювати в КП?

Довгій П.В.: я залишаюся, але купіть для КП трактор, щоб можна було вивозити сміття від населення.

Селищний голова: 23.03.2019 року Довгій П.В. подав заяву на звільнення, але не звільнився. Від того часу то він звільняється, то на лікарняному. Зелені мішки від населення я два рази вивозив за власні кошти, і сам оплатив за ремонт водопостачання в багатоповерхівках. Комісія два рази приходила на роботу в КП, але директора на місці не було. Вам, Павло Васильович був даний інформаційний запит, чи отримуєте Ви заробітну плату в КП, чи ні, але відповіді до сьогодні немає. Так, за розпорядженням селищного голови Довгій П.В. було прийнято на роботу. З понеділка 23.09.2019 року Вас буде звільнено з посади директора КП»БУШТИНОСЕРВІС». Директором КП бажає бути Герчак Василь Васильович, який є  мешканцем багатоповерхівок. До тих пір, поки не було людини, яка виявила бажання бути директором, то Ви, Павло Васильович, працювати не хотіли, а зараз коли є людина – то Ви вже хочете працювати і не бажаєте звільнятися. Я звертаюся до Вас, готуйте всі документи на передачу. Буде складена комісія по передачі і нехай буде акт – передачі.

Пацкан В.П., мешканець села Вонігово: на сьогоднішній день там несанкціоноване сміттєзвалище. Починав возити сміття ПП Драгун, далі безслідно зник після 2012 року. Після цього три роки завозило сміття ТОВ «ЕКОСІТІ». Ми жителі вулиць с. Вонігово, які неподалік від смітника (десь біля 150 дворогосподарств) написали скаргу в екологічну службу за сміттєзвалище. Сморід звідти несе, а коли смітник підпалять,то взагалі немає чим дихати. Згідно норм таке сміттєзвалище повинно бути на відстані 500 метрів до житлової зони. Ще одна велика проблема, це бувший завод «Електроавтоматика». Там раніше працював гальванічний цех, і куди стікали нечистоти з гальваніки, а то є діоксин. Все стікало в землю. Завод продали, але проблеми залишилися у нас. Неподалік сміттєзвалища сливові сади ФОП-Галамбіца І.І. Воду для зрошування садів беруть з водоймища неподалік сміттєзвалища. Якщо би взяли воду на аналіз, то я не знаю, що б з того було. З 2014року діє закон про сортування сміття. ТОВ «Екосіті» сортуванням не займалося. КП «БУШТИНОСЕРВІС» возило сміття в зелених мішках, але обліку мішкам не було. В кінцевому результаті – смітник підпалили, мішки згоріли.

Селищний голова: ми зробили сортувальну площадку, а чому ніхто сміття не сортує? В 2017році в приміщенні селищної ради відбулася розширена нарада з керівництвом району,екологічна служба по питанню сміттєзвалища. Ніхто не знає що робити із сміттєзвалищем. Для району це також проблема.

Пацкан В.М.: із старим сміттям там вже нічого не можна зробити.

Селищний голова: в минулому році фірма «КВ Консалт» хотіла ставити сортувальну лінію на території старого сміттєзвалища і їм потрібно було 2 га землі, сміття сортувати, а «хвости» вивозити. Тоді точно сміття завозилося б  із інших сіл. Однак по цьому питанню рішення прийнято не було. Майже на кожній сесії йде мова про сміття. Були випущені інформаційні флаєрки щодо благоустрою дворогосподарств та прилеглих територій, кожному підприємцю в рішення записується пункт про обов’язковість укладання договору на вивіз сміття. Нам потрібно обрати господаря, який буде працювати на сортувальній площадці. ТОВ «Чисте місто Тячів» пропонує вивозити сміття лише з нашого селища, сортувати його і рештки рекультивувати. З ТОВ «Чисте місто Тячів» буде укладено договір, де чітко буде записано про графік роботи, який день в тижні буде здійснюватись вивіз сміття, повинен бути сторож на сміттєзвалищі.

А як бути, якщо люди вже заплатили за вивіз сміття за ІV- квартал 2019 року?

Буковський О.М.: у нашій фірмі всі люди оформлені офіційно, маємо три сторожі,є графік вивозу сміття по селах. Вже є досить багато сіл, де люди сортують сміття.

Куцина А.А., депутат: а яким транспортом буде вивозити сміття КП «БУШТИНОСЕРВІС»? Може все таки укласти договір на один рік з ТОВ «Чисте місто Тячів», поки не буде збудований завод в м. Тячів.

Рацин Р.П., депутат: якщо у понеділок Довгій П.В. буде звільнений з посади директора КП, а Герчак В.В. буде прийнятий на посаду директора, тоді і будемо вирішувати на сесії 04.10.19 хто буде займатися вивозом сміття в нашому селищі.

Селищний голова: сміття вивозиться із нашого селища чотири рази на місяць. На сортувальній площадці можна спокійно посортувати завезене сміття. Треба господарюючу організацію.

Мадай Ю.В., депутат: для КП сесією було виділено 60 тис. грн. для закупки бачків на сміття для багатоповерхівок. Далі були зелені мішки. ТОВ «Екосіті» сміття від багатоповерхівок не забирало.

Селищний голова: для багатоповерхівок було замовлено бачки, спеціально під них залито площадки, планувалося обгородити площадки і там поставити сміттєві бачки. На 10 бачків селищною радою КП «БУШТИНОСЕРВІС» було виділено 65 тис. грн..  Але в сміттєві баки почали зносити сміття з ближніх вулиць. ТОВ «Екосіті» не укладало договори на вивіз сміття з кожною квартирою, а КП не хотіло укласти договір на вивіз сміття з «Екосіті», тому цей задум не був доведений до кінця. Для багатоповерхівок зелені мішки були добрі (малі на 60л., великі на 120л),але сміття з них потрібно сортувати,а «хвости» вивозити. А цього на сміттєзвалищі Довгій П.В. не робив. Ми не один раз ловили людей та машини, які завозили сміття самі і з інших сіл. Нехай завозять мешканці нашого селища, але повинен бути прейскурант на вивіз сміття і видаватися квитанції.

Також в одній із сесій було записано, що навіс на сортувальній площадці (а будуть дощі, прийде зима)  буде зроблено за рахунок КП»БУШТИНОСЕРВІС», а там нічого немає.

Мадай Ю.В., депутат: на сьогодні ми маємо комунальне підприємство і нехай працює. Я думаю, що кожний населений пункт для потреб свого населення може виділити 0,10 – 0,15 га землі під сміттєзвалище і нехай собі роблять сортувальні станції. Ми для нашого селища собі зробили сортувальну площадку. Але  КП потрібно мати техніку з якою можна працювати на сміттєзвалищі. Я б запропонував, щоб селищна рада взагалі могла закупити для одиноких та слабозабезпечених мішки і нехай депутати роздадуть по своїх виборчих округах.

Селищний голова: закупити мішки не проблема, але тепер про це мова не йде, мова йде про те, хто буде займатися вивозом сміття та його сортуванням? Відповідь із залу: КП«БУШТИНОСЕРВІС».

Рацин Р.П., депутат: якщо ви уклали договір на вивіз 400 бачків,то тоді де 2 тис. дворогосподарств вивозять сміття? Може тоді дійсно варто закупити для КП трактор і нехай вивозить сміття від населення. Так працює селищна рада у Вишкові, купили машину для селища і працюють самі на себе.

Селищний голова: коли інвестори, що хотіли ставити в нашому селищі сонячні батареї пропонували нам машину, то Ви не були згідні на таку машину, а більшу. Вони відмовилися і пішли в село Теребля. Прийшли другі інвестори, і після сесії їм і слід пропав до сьогоднішнього дня.

Рущак Ю.М., депутат: та яка доля інших інвесторів? А хто впевнений, що новий директор КП Герчак В.В. захоче працювати на сміттєзвалищі? Може проведемо нараду з депутатами на сміттєзвалищі і кожний побачить, що там відбувається.

Мадай Ю.В., депутат: ТОВ «Чисте місто Тячів» вже взяли передоплату від населення за вивіз сміття на ІV квартал, і вони мали продумати куди будуть вивозити сміття. Нехай займається і надалі вивозом сміття КП «БУШТИНОСЕРВІС».

Цьока В.Ф.: депутат: Ви весь час звертаєтеся до Павла Васильовича по питанню мішків, скільки коштує вивіз сміття. А він немає ніяких документів, ніяких накладних, взагалі не веде ніякий облік, і як взагалі можна так працювати. Закладаймо кошти в бюджет і чистимо сміттєзвалище своїми силами.

Рацин Р.П., депутат: давайте зробімо по цьому питанню селищні збори і нехай вирішує населення. Нехай вивозить сміття КП.

Мадай Ю.В., депутат: ви на минулому тижні не бачили, які були збори?

Селищний голова: на зборах вирішено антену демонтувати до 31 жовтня 2019 року.

Довгій П.В.: хай до кінця року ТОВ «Чисте місто Тячів» возить до нас на сміттєзвалище сміття і робить рекультивацію.

Штаєр Т.І., депутат: знову підпалите сміття, воно буде горіти і то буде рекультивація?

Фречка Ю.Ю., депутат: всі підприємці возять сміття на наше сміттєзвалище, але їхні фірми платять податки не в наше селище. Дорога розбивається в нашому селищі.

Селищний голова: наше сміттєзвалище на 0,30 га, а все інше, то за межами селища. Наша територія почищена, і там знаходиться сортувальна площадка.

ГОЛОВУЮЧИЙ: я бачу, що сьогодні ми ніякого рішення не приймемо. Тоді розглянемо другі питання порядку денного. Якраз наступне питання стосується нашої сесії. Потрібно закріпити за КП «БУШТИНОСЕРВІС»  земельну ділянку і надати її в тимчасове користування. Прошу затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування КП»БУШТИНОСЕРВІС» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури площею 0,30 га по вулиці Заводська в смт. Буштино.

Мадай Ю.В., депутат: даний проект землеустрою затвердимо на сесії 04.10.2019 року. Раз у понеділок буде новий начальник КП, тоді ми з ним і будемо спілкуватися.

ГОЛОВУЮЧИЙ: тоді ставлю на голосування, хто за те,щоб затвердити проект із землеустрою на земельну ділянку по вул. Заводська, прошу голосувати.

Під час голосування: за 8чол., утрималися – 5 чол. (Мадай Ю.В., Паращинець В.В., Лукач В.А., Рущак Ю.М., Кухар І.С.), під час голосування депутат Рацин Р.П. був відсутній.

Рішення – не прийнято.

  1. В селищну раду надійшли два листи з Держгеокадастру, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної власності за межами населеного пункту:

Коршинському В.М.- в оренду для сінокосіння та випасання худоби в ур. «Мочар».

Дикун В.І.- земельна ділянка для ОСГ, яка знаходиться за межами населеного пункту смт. Буштино.

Мадай Ю.В., Антонюк М.А., депутати: Дикун В.І. відмовити, по причині,що вони в селищі не живуть вже давно, земельною ділянкою не користуються. А у нас і так багато ще АТО-шників які не отримали земельні ділянки.

ГОЛОВУЮЧИЙ: давайте тоді сьогоднішню сесію не закриваємо,а продовжимо роботу сесії (ІІ- пленарне засідання) 23 вересня 2019 року і до тих пір визначимося по вищевказаних земельних ділянках, так як на даний час на сесії вже немає кворуму, деякі депутати вийшли.

Селищний  голова                                                      І.Ю.Паш

 

23.09.2019  року продовжила роботу 35 сесія (друге пленарне) VII скликання Буштинської селищної ради,  де обговорювалося питання  вивозу твердих побутових відходів з населеного пункту селища Буштино.

Копія протоколу та рішення

Витяг з протоколу:

Україна

БУШТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ТЯЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ПРОТОКОЛ  № 35

Тридцять п’ята  сесія (ІІ пленарне засідання) VІІ скликання

 від  23 вересня  2019 року

Всього обрано депутатів:    26 чоловік

Присутні на сесії:          17 чоловік

Депутат  в/о № 6  Шваля  М.О.  –  помер

Головуючий на сесії : І.Ю.Паш – селищний голова

Секретар  сесії:      М.А.Антонюк – секретар селищної ради

ГОЛОВУЮЧИЙ оголосив про початок роботи  35 сесії (ІІ- пленарне засідання) сесії  VІІ- скликання.

Звучить державний гімн України.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ :

  1. Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення та експлуатації основних, підсобних, допоміжних будівель та споруд по вулиці Заводська, б/н на площі 0,30га.

Інформує: селищний голова Паш І.Ю.

  1. Розгляд листів Держгеокадастру.

Інформує: селищний голова Паш І.Ю.

3.Різне.

Регламент   роботи :

Продовжуємо роботу другого пленарного засідання тридцять п’ятої сесії VІІ-скликання. Друге пленарне засідання сесії  пропоную провести на протязі 2 годин. У кого які будуть пропозиції, зауваження щодо регламенту сьогоднішньої сесії? Немає? Приймається. Тоді розпочинаємо роботу нашої  сесії.

Пропоную обрати лічильну комісію в складі трьох чоловік – Яцків В.І., Штаєр Т.І., Кухар І.С.

СЛУХАЛИ: селищного голову: знову повертаємося до питання вивозу сміття в селищі. Якщо Ви не згідні, щоб вивозом сміття займалося ТОВ «Чисте місто Тячів», тоді нехай займається КП «БУШТИНОСЕРВІС». Хто буде займатися вивозом сміття нас не цікавить, але на смітнику повинен бути порядок. Сміття повинно бути посортоване, а «хвости» вивезені.

Лукач В.А., депутат: минулого разу Буковський О.М. так і не сказав куди буде вивозити сміття?

На сьогоднішній день КП почистило 0,30 га землі, а сміття вивезли на сміттєзвалище вглиб на декілька метрів за межі селища.

Мадай Ю.В., депутат: ні для кого не є новиною,що в кожному селищі або селі повинно бути своє сміттєзвалище і своя сортувальна станція. Ми маємо сортувальну станцію і нехай КП обслуговує наше селище. Буковський О.М. сказав, що по нашому селищу має 500 бачків, а на сьогодні є лише 300.

Селищний голова: КП бере на себе обов’язки обслуговувати весь населений пункт? На сміттєзвалищі ми два роки тому зробили рекультивацію. На сортувальній площадці до сьогоднішнього дня не зроблений навіс. На даний час Довгій П.В. там зробив стихійне сміттєзвалище. На 5 га землі є виготовлений паспорт на смітник. Я звертаюся до Вас депутати, кого Ви пропонуєте обрати господарюючим суб’єктом на сміттєзвалищі?

Рацин Р.П.,депутат:коли були такі ситуації, що потрібно було прибирати стихійні сміттєзвалища по селищу, то цим займалося комунальне підприємство, а чи буде тим займатися ТОВ «Чисте місто Тячів»?

Селищний голова: я так розумію, що ТОВ «Чисте місто Тячів» не буде вивозити сміття в селищі, а сміття буде вивозити КП.  Але тоді КП повинно сміття сортувати на сортувальній площадці, а «хвости» вивозити і проводити періодично рекультивацію.

Гавриш Ю.Ю., депутат: ми думаємо, що ТОВ «Чисте місто Тячів» може завозити сміття із інших сіл. Тоді може надати ТОВ «Чисте місто Тячів» в оренду на один рік вивозити сміття, а коли в 2020 році буде в м. Тячів завод, то будуть возити туди.

Лукач В.А., депутат: а Ви, Іван Юрійович,  говорили з Герчаком В.В., чи буде він працювати директором КП»БУШТИНОСЕРВІС»?

Селищний голова:я говорив, але Герчак В.В. відмовився після сесії, яка відбулася 20.09.2019 року, хоча до цього ним вже була написана заява про прийняття на роботу.

Рущак Ю.М., депутат: ми створили комунальне підприємство, а зараз допоможімо йому. Про всі виділені кошти директор повинен відзвітуватися.

Селищний голова: Павло Васильович має надати всі документи, накладні куди були витрачені гроші.

Тоді сьогодні затверджуємо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,30 га і закріпляємо за КП. А Павло Васильович нехай наймає сторожа на сміттєзвалищі, сортує сміття і слідкує за порядком.

Мадай Ю.В., депутат: а хто буде сортувати сміття?

Селищний голова: ТОВ «Чисте місто Тячів» нехай платить КП оренду і займається вивозом сміття, але тільки з селища Буштино, а КП буде сортувати на сортувальній площадці.

Мадай Ю.В., Рацин Р.П., депутати: тоді затверджуємо проект землеустрою на земельну ділянку площею 0,30 га, але без права передачі в оренду або інше користування, без погодження сесії селищної ради.

Селищний голова: КП і так є підзвітне селищній раді.

Мадай Ю.В., депутат: ти, Павло Васильович,  казав, що на сьогоднішню сесію принесеш всі документи і прозвітуєшся.

Довгій П.В.: я не знав, що сьогодні сесія. На наступну сесію 04.10.2019 року я принесу всі документи і прозвітуюся.

Мадай Ю.В., депутат: ми, Павло Васильович, тебе питаємо – чи працюєш,чи не працюєш? Чи ти залишаєшся директором КП?

Довгій П.В.: раніше було сказано,що КП будуть надаватися різні види робіт, а я зараз нічого не дається.

Селищний голова:КП повинно було скласти договори з кожною квартирою на водопостачання, водовідведення. Є складені договори? Якщо є договори, то принеси їх на сесію 04.10.19р і щоб кожний договір був тобою підписаний.

Довгій П.В.: так, є складені договори.

Штаєр Т.І., депутат: а в КП є машина чим вивозити сміття?

Довгій П.В.: машина не працююча, бо немає мотора.

Селищний голова:вже вкотре тебе питають ,Павло Васильович, чи ти працюєш в КП чи ні?

Мадай Ю.В., депутат: кажи Павло Васильович,ти залишаєшся працювати директор КП «БУШТИНОСЕРВІС»?

Довгій П.В.: комуналу потрібно допомагати. Треба закупити трактор, техніку.

Мадай Ю.В., депутат: чим тоді допомогти? З нового року буде формуватися бюджет і тоді лише можна буде закласти кошти для закупки транспорту. Ти маєш мати тарифи на вивіз сміття.

Рацин Р.П., депутат: зелені мішки повинні продаватися по всьому селищу. І всі повинні знати, скільки ти продаєш мішків і повинен мати тарифи на вивіз сміття.

Селищний голова: більше немає сенсу говорити одне і те ж. Приймаємо рішення по земельній ділянці, що виділена під сортувальну станцію. Ваші пропозиції будуть записані в рішенні.

ВИРІШИЛИ: рішення № 1371 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та реєстрацію права комунальної власності» КП «БУШТИНОСЕРВІС» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури, площею 0,3000 га по вул. Заводська, б\н» прийняти. Голосування: за 17 чоловік

(Мадай Ю.В., Паращинець В.В., Гавриш Ю.Ю., Рущак Ю.М., Куцина А.А., Лукач В.А., Бедей Р.І., Антонюк М.А., Яцків В.І., Штаєр Т.І., Подвич М.М., Рацин Р.П., Кухар І.С., Яцюк С.П., Фречка Ю.Ю., Ільков П.М., Куцин В.М.) проти, утримався – немає. Рішення – додається.

С3 001

Отже, ТОВ «Чисте місто Тячів» з 01.10.2019 року призупиняє надавати послуги по вивезенню ТПВ в смт. Буштино, так як немає куди вивозити сміття з селища.

Копія листа директора «Чисте місто Тячів».

С4 001

Остаточне вирішення питання по вивозу твердих побутових відходів з селища Буштино, буде вирішено на черговій сесії Буштинської селищної ради 04.10.2019 року.