Буштино

Буштино

Селищна рада закликає буштинців відповідальніше ставитись до довкілля

З наближенням весни вкотре нагадує про себе проблема благоустрою населених пунктів. Зійшов сніг, і стали помітні купи сміття, які наросли за зиму уздовж доріг, на берегах річок та в інших явно не призначених для цього місцях.

Як вирішуватимуть цю проблему в смт Буштино? Як розповідає селищний голова Іван Паш, територію селищної ради вже почали потроху очищати від сміття. Так, минулої п’ятниці власними силами прибрали територію в’їзду до Тячівського району. Втім, ненадовго – через два дні там знову з’явилися клунки з непотребом.

Щоб нагадати мешканцям селища про те, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, у Буштинській селищній раді почали активно проводити інформаційну роботу.
Кожен відвідувач селищної ради разом з довідкою отримує флаєр з нагадуванням про централізований вивіз сміття. У селищі його здійснює ТОВ «Екосіті», яке регулярно вивозить непотріб з дворогосподарств на спеціально відведений полігон до Солотвина.

Через велику відстань до полігону підприємство підняло тарифи на послуги до 203 гривні на місяць, тобто вивіз одного сміттєвого бака обходиться зараз буштинцям у 17 грн. Тому якщо минулоріч із 2700 дворогосподарств договори з ТОВ «Екосіті» уклали близько 400, то цього року – і того менше. Але є й економ-варіанти – наприклад, можна придбати бак і на два-три дворогосподарства або купити мішок в ТОВ «Екосіті» за 20 гривень, який можна наповнювати і упродовж місяця. І наповнений сміттям мішок вказане підприємство забирає безкоштовно.

Куди ж викидають сміття решта господарів? У кращому випадку – везуть на селищне сміттєзвалище. Сюди ж централізовано транспортують сміття із п’ятиповерхівок. Але часто громадяни не довозять відходи, а залишають по дорозі, не доїжджаючи відведеного місця 20-100 метрів, утворюючи по суті ще одне сміттєзвалище. Все інше вивозять абикуди –  на берег Тиси, на Широкий Путь, у найближчий ярок… До того ж, порушників важко виявити і притягнути до відповідальності, адже для цього вони обирають темну пору доби.

Тому селищна рада просить таких буштинців бути більш відповідальними і, подумавши про наслідки такої байдужості до довкілля, все-таки укласти угоди на вивезення твердих побутових відходів. Адже купи сміття не роблять честі як селищу загалом, так і його мешканцям зокрема.

«Також переконливо звертаємось до всіх селищан з проханням привести до ладу територію біля своїх будинків. Адже багато хто тримає біля обійсть будматеріали, залишає поламаний транспорт. До роз’яснювальної роботи плануємо залучити також виконком і депутатів селищної ради. Кожен з них у себе на окрузі проситиме таких господарів не захаращувати вулиці, адже це спільна комунальна власність всіх громадян селища. Лише від нас самих залежить, наскільки наше селище буде чистим і впорядкованим. Його благоустрій – спільна справа усієї громади, і замість нас цю проблему не вирішить ніхто, – зазначає Іван Паш. – Тому давайте ставитись до цього сумлінно, з усією відповідальністю, й, образно кажучи, не плювати в колодязь, з якого п’ємо».