Буштино

Буштино

У Буштині провели громадські слухання щодо створення об’єднаної громади

Минулої п’ятниці у приміщенні Буштинської селищної ради відбулись громадські слухання щодо добровільного об’єднання територіальних громад смт Буштино, сіл Вонігово, Новобарово, Дулово та Теребля.

У зібранні взяли участь керівництво та працівники апарату селищної ради, члени виконкому, депутат Закарпатської обласної ради Іван Куцина, небайдужі буштинці.

Передусім, Буштинський селищний голова Іван Паш розповів про переваги та процедуру об’єднання. Зокрема, повідомив, що селищна рада на засіданні сесії зініціювала об’єднання громад смт Буштино, сіл Вонігово, Новобарово, Дулово та Теребля з адміністративним центром у Буштині. Через 30 днів, 23 грудня, після громадського обговорення, депутати селищної ради повинні визначитись, давати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад чи ні. У разі, якщо буде прийнято позитивне рішення, таку пропозицію буде направлено суміжним громадам сіл. І вони упродовж 30 днів її обговорюватимуть. Якщо й вони вирішать об’єднуватись, то буде сформовано спільну робочу групу з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Щодо переваг об’єднання, то це, найперше, перехід на прямі міжбюджетні відносини з державою. А крім цього, збільшення надходжень до бюджету, можливість залучати європейські гранти на реалізацію проектів розвитку інфраструктури. Як озвучив селищний голова Буштина, у разі створення ОТГ надходження до бюджету лише від податку на доходи фізосіб склали би майже 10 млн. грн. А разом з базовою дотацією, освітньою та медичною субвенціями це би дало 38 млн. 985 тис. грн. надходжень. Плюс субвенція на розвиток інфраструктури (12 млн.) – і разом виходить майже 51 млн. грн. (це за розрахунками 2015 року).

Таким чином, кожен з п’яти населених пунктів міг би отримати близько 10 млн. грн. Тоді як у цьому році Буштино заробило менше половини цієї суми – 4,5 млн. грн., а суміжні села – по кількасот тисяч.

«Треба забути про свої меркантильні інтереси і думати, що отримає громада від об’єднання», – наголосив Іван Юрійович і як приклад навів створення Тячівської та Вільховецької об’єднаних громад.

Тему продовжив депутат облради Іван Куцина:

«На прикладі цих громад ми бачимо, що у селах нарешті почали ремонтувати дороги, вуличне освітлення, виділяються кошти на ремонти у дитсадках і школах. Треба жити не вчорашнім днем, а думати про майбутнє», – наголосив він.

Своїми думками з приводу створення об’єднаної громади висловили також члени виконкому – приватний підприємець Іван Галамбіца, головлікар Буштинської АЗПСМ Володимир Микуляк, представниця ГО «Мама учасників АТО Тячівщини» Ганна Висторобська та інші.

В результаті учасники зібрання вирішили запропонувати депутатам селищної ради на черговій сесії надати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад Буштина, Новобарова, Вонігова, Дулова та Тереблі. sluxannja