Буштино

Буштино

Буштинська ОТГ – на старті до мети?

Команда консультантів Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України на чолі з координатором Іваном Ревтієм у рамках проекту «Пульс» 7 листопада провела у селищі Буштино Тячівського району консультативну зустріч з головами місцевих рад, які створюватимуть Бштинську об’єднану територіальну громаду.
У діловій та конструктивній розмові взяли участь Буштинський селищний голова Іван Паш, сільські голови Тереблі – Р.Янчій, ВоніговаЮ.Олаг, голова Тячівської об’єднаної територіальної громади Іван Ковач та керівник Центру розвитку місцевого самоврядування Мінрегіону у Закарпатській області Іван Дем’янчук.
Іван Ревтій розповів присутнім про сутність децентралізаційної реформи в Україні, ознайомив з організаційними особливостями її започаткування та проведення, а консультант з бюджетних питань Юлія Траньович ознайомила з розрахунками можливих бюджетних поступлень у випадку створення ОТГ.
Надзвичайно цінним і повчальним був виступ голови Тячівської міської ОТГ Івана Ковача. Тячівська громада була створена рівно рік тому, але її успішна діяльність по соціальному розвитку населених пунктів, особливо віддалених сіл, перевищує зроблене за попередні десятиліття. Пан Ковач наголосив, що принциповим підходом при складанні стратегічного плану розвитку громади була першочергова увага до вирішення нагальних проблем невеликих сіл, які не отримували на розвиток жодної копійки упродовж десятиліть.
«У березні ми уже бачили реальну картину очікуваних поступлень з різних джерел фінансування і на сесії затвердили план розвитку об’єднаної громади на 2016 рік. У результаті усього за рік було освоєно мільйони гривень, які громада отримала з фонду розвитку та субвенції на будівництво доріг та освітлення вулиць, ремонти садків, шкіл, сіл Руське Поле, Тячівка і Лази ФАПів. утеплення соціальних закладів. Причому ці роботи виконують будівельні бригади, сформовані з місцевих жителів – окрім осучаснення об’єктів, люди отримали роботу вдома. Старости цих сіл з клерків по видачі довідок перетворилися на справжніх виконробів-будівельників, які організовували і контролювали різні будівельні роботи. Роботи у сільських старост побільшало у рази, але результати – зримі. Люди їздять по заасфальтованих і освітлених вулицях, діти вчаться у відремонтованих садках і школах, сільські медичні заклади мають пристойний сучасний вигляд», – акцентував І.Ковач.
Буштинський селищний голова Іван Паш зауважив, що ідея об’єднатися з сусідніми селами і створити ОТГ обговорюється давно, однак більшість депутатів селищної ради, не знаючи сутності об’єднання, не підтримували її. Сьогодні назріла пора розпочинати цю, без сумніву, не просту, але вкрай необхідну для поліпшення якості життя місцевого населення, роботу.

Отримавши методичні матеріали та економічні розрахунки, голови рад визнали за необхідне розпочинати консультації з депутатами та активом сіл.