Буштино

Буштино

Цей день в історії

У серпні 1991 року Державний комітет з надзвичайного стану відчайдушно і безуспішно намагався врятувати Радянський союз від розпаду. 19 серпня відбувся так званий путч – спроба антиконституційного перевороту, що здійснювалася консервативним крилом керівництва СРСР і КПРС, який був направлений на відновлення влади партійно-державної номенклатури. 21 серпня організатори путчу, зрозумівши, що більшість населення їх не підтримує, припинили свої дії.
Невдалий переворот лише наблизив остаточний розвал СРСР. З 23 серпня по 1 вересня 1991 р. Проголосили незалежність Естонія, Латвія, Україна, Молдавія, Азербайджан, Узбекистан, Киргизстан.

DSC_0267

Один із учасників подій того дня Цех Василь

В ці дні Буштино також не було осторонь цих подій. Члени Народного руху України вранці 18 серпня 1991 року, ще не знаючи про те, що планується путч, зібралися і зважилися на сміливий крок – вирішили замінити на будівлі селищної ради прапор Радянського союзу на жовто-блакитний український. Прапор був освячений в церкві та вивішений на адмінбудівлі селищної ради. Учасниками цієї події були Комендар Василь, Паш Василь, Цех Василь, Попович Іван. Загалом на такий крок наважилися біля 15 ентузіастів.